2012-12-10 18:08:06

Natal em Nova Prata, czyli o tym, gdzie w Brazylii pada śnieg

 

Podczas gdy nasi młodzi koledzy w Nova Prata żyją myślami o zakończeniu roku szkolnego, zbliżających się letnich wakacjach, w międzyczasie szykują bagaże wiedzy do Polski oraz mają liczne występy, dorośli coraz intensywniej szykują się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiciele Braspolu w regionie Rio Gradne do Sul spotykają się też na odbywających się już spotkaniach opłatkowych.

W Nova Prata spadł pierwszy śnieg
Rodzice młodzieży z zespołu „Kalina”, sympatycy Braspolu na czele z jego prezesem w Nova Prata Claudio Buaszczykiem 7 grudnia b.r. na placu miejskim ozdobili prawdziwie zieloną choinkę, która też wcześniej została posadzona pod długoletnimi araukariami. Choinkę pokryły płatki pierwszego śniegu oraz ręcznie wypiekane i zdobione pierniki.

W mieście trwają przygotowania do świąt. Urząd miejski Nova Prata w tym roku zaprosił działające tu organizacje publiczne do wystawienia i upiększenia swojej choinki w świątecznym miasteczku. Przedstawiciele lokalnego oddziału Braspol aktywnie dołączyli się do tej akcji.

Natomiast 17 grudnia zapraszają wszystkich do udziału w tradycyjnym już spotkaniu opłatkowym „Natal Kalino”, do którego przygotowania trwają już od paru miesięcy. 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!