2011-12-28 10:10:13

„Cicha noc, święta noc…” - Jasełka (10.12.2011)

Wszyscy znamy tę kolędę, ale mało kto miał okazję usłyszeć ją w wykonaniu Dziecięcego Chóru „Gwiazdeczka”, który powstał dzięki staraniom Związku Polaków w Armenii „Polonia”. Właśnie tak zaczyna się jasełkowe przedstawienie na deskach sceny Państwowego Teatru Lalek w Erywaniu. Organizatorem jasełek jest Konsul RP w Armenii, a aktorami są studenci Państwowego Uniwersytetu w Erywaniu, jak i uczniowie „polonijnych” lekcji języka polskiego.
„Zaczynamy Jasełka, nasze przedstawienie. Maryja i Józef będą w pierwszej scenie. Patrzcie, co się dzieje – idą do Betlejem. A noc ciemna, że aż strach!”
Dalsze sceny przeplatane są chóralnym śpiewem, a wszyscy na widowni stają się świadkami narodzin Jezusa i wygranej walki Dobra ze Złem. Po życzeniach złożonych przez Gwiazdkę Betlejemską na scenę wkroczył Święty Mikołaj w asyście Anioła i Diabła. Jego ciężki worek wyglądał bardzo obiecująco dla dziecięcej części widowni, a wyciągane z niego prezenty sprawiły wiele radości. 
Ponieważ przyjechałam dwa dni wcześniej, moje działania ograniczyły się do niewielkiej pomocy przy tworzeniu kostiumów, ale jedno wiem na pewno: żadne Jasełka nie miały tak pięknych Trzech Króli, jak właśnie te, które odbyły się w Państwowym Teatrze Lalek w Erywaniu.

Fragment występu chóru "Gwiazdeczka" podczas Jasełek 10 grudnia 2011 W Erywaniu

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!