2012-05-28 06:01:27

Podziękowanie

Mój pobyt w Brazylii jako wolontariuszki projektu "Czas na Polske" dobiegł końca. Był to okres pełen wrażeń,nowych doświadczeń oraz poznania wielu wspaniałych ludzi, zaangażowanych w działalność polonijną w Brazylii. Odwiedziłam wiele oddziałów Braspolu - organizacji reprezentującej Polonie w Brazylii.  Miałam okazje pracować  z młodzieżą polonijną z zespołu "Kalina" w Nova Prata oraz  prowadzić zajęcia z języka i historii Polski w Irati. Zapoznając się bliżej z działalnością Braspolu byłam pod wielkim wrażeniem społecznego  zaangażowania i poświęcenia tak wielu osób z  Braspolu w pięlęgnowanie tradycji  i kultury polskiej  oraz budowanie wspólnoty polonijnej w Brazylii. Spotykając się z Poloniją i odwiedzając często  ich domy  w różnych Oddziałach Braspolu    dało się zauważyć,  że   pomimo braku kontaktów z Polską , często z powodu różnych  zawirowań historycznych oraz  dzięlącą  odległością,  tak wiele osób pomimo wszystko  zachowało polskość w swoim  sercu. 

 Pragne serdecznie podziękować wszystkim osobom, z którymi współpracowałam, podczas pobutu w Brazylii za okazaną mi pomoc i życzliwość, m.in. Nelsi Antonii Pabis, Kleoni Mazur , Sydnejowi  Ordakowskiemu , Klaudiowi  Błaszczykowi).

Szczególne wyrazy wdzięczności pragnę złożyć dla Andrzeja i Wandy Hamerskich za gościnność, serdeczność, opiekę, wspaniałą  atmosfere  oraz wszelką pomoc, dziękuje serdecznie!!!

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!